zakończenie roku szkolnego

W uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięli udział wszyscy uczniowie, wielu rodziców oraz kadra pedagogiczna naszej szkoły. Uroczystość uświetnili także swoją obecnością :sołtys Dylak pani Barbara Starzycka, pani Helga Baron i ksiądz proboszcz Janusz Konofalski. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas IV, V i VI. Dla szóstoklasistów był to długo oczekiwany dzień, w którym po raz ostatni przekroczyli mury szkoły jako uczniowie PSP w Dylakach. Z kolei trzecioklasiści mają już za sobą I etap edukacyjny.
Akademia rozpoczęła się przemówieniem Pana Dyrektora Janusza Iwaniaka, który przywitał zebranych gości oraz całą społeczność uczniowską. Najprzyjemniejszą częścią programu było podsumowanie mijającego roku szkolnego w postaci wyróżnień, dla tych którzy otrzymali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Uczniowie otrzymali stypendia, dyplomy i nagrody. Najwyższą średnią uzyskała uczennica klasy VI - Dominika Joszko.
Następnie podziękowano rodzicom za ich zaangażowanie na rzecz szkoły, za aktywność i wielkie serce.
Część artystyczna była retrospekcją tego co działo się przez sześć kolejnych lat w życiu szkolnym uczniów klas szóstych. Wspominano "zerówkę" i kolejne klasy, których ukończenie doprowadziło do bycia absolwentami PSP w Dylakach. Ciepłe słowa pożegnania skierowali do szóstoklasistów uczniowie klasy piątej.
"Szczęśliwej drogi już czas..." - to tytuł piosenki, którą odśpiewano na pożegnanie.
Po zakończonej akademii wszyscy udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczali świadectwa i żegnali się ze swymi wychowankami. Wszyscy udali się na zasłużony wakacyjny wypoczynek.