Dożynki w Dylakach

Zgromadzeni mieszkańcy i mili goście mogli przysłuchiwać się występom uczniów PSP w Dylakach, którzy wystąpili pod opieką Pani Ilony Możdżeń.
W tegorocznych występach udział wzięli: Justyna Bochenek, Jessica Rzyszka, Patryk Pytel, Laura Szczygieł, Agnieszka Wojczyk, Anna Wieczorek, Małgorzata Gabryś, Dorian Joszko, Michał Świtała, Patryk Jeziorowski, Marcel Szczygieł, Oskar Birlet, Denis Rzyszka, Karolina Lyp, Justyna Konieczko, Kamila Górny, Weronika Krawiec oraz Kamil Sosnowski.
Występ dzieci był dużą atrakcją ze względu na świetny repertuar oraz efektowne przebrania (niektórzy wystąpili też w strojach ludowych).
"Witać gości to nie sztuka
Potrafią i mali
A na dowód, że to prawda
Nas tutaj posłali."
Tymi słowami przywitali wszystkich zgromadzonych najmłodsi uczniowie. Wszyscy też słowami przyśpiewki w wykonaniu chłopców - zostali przekonani, iż "orać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi (...)".
Występ uczniów PSP w Dylakach bez wątpienia wszystkim się podobał, czego dowodem były gromkie brawa.