Dzień Ziemi - Las blisko nas

Spacer po lesie okazał się doskonałym i zdrowym sposobem spędzania czasu a jednocześnie poszerzył wiedzę uczniów na temat rozpoznawania gatunków drzew, ich preferencji, jeśli chodzi o ilość światła i żyzność gleby. Kamil – miłośnik przyrody z klasy VI znakomicie rozpoznawał różne rodzaje drzew i krzewów. Aktywność mrówek na leśnych ścieżkach była bardzo duża i trudno było stać w miejscu, ponieważ mrówki szybko zainteresowały się nami. Na własnej skórze mogliśmy poczuć działanie kwasu mrówkowego oraz poczuć jego zapach. Również padalec – beznoga jaszczurka – wzbudził nasze zainteresowanie – cudem uniknął śmierci wygrzewając się na ścieżce – gdyż nie wszyscy patrzyli pod nogi. Dużo dowiedzieliśmy się również o zwierzynie płowej, dzikach i zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać w lesie ze strony zwierząt. Pan Grzegorz opowiadał bardzo ciekawie i z zainteresowaniem słuchaliśmy jego opowieści. Pogoda była wymarzona na spacer, było słonecznie i ciepło, czas spędziliśmy z pożytkiem dla ciała, ducha i umysłu.