Rok Pamięci Powstań Śląskich

W ramach obchodów Roku Pamięci Powstań Śląskich w naszej szkole był realizowany całoroczny projekt o nazwie "90 rocznica powstań śląskich". Realizowane zadania były zależne od grupy wiekowej, toteż klasom I-III została wyświetlona prezentacja multimedialna na temat powstań śląskich, wychowawcy przeprowadzili pogadanki związane z tym tematem oraz wraz z uczniami przygotowali gazetki tematyczne. Natomiast klasy IV-VI zaczęły realizację programu od bardzo ciekawego zadania, a mianowicie od wycieczki szkolnej na Górę Św. Anny. Celem wyprawy była wizyta w Muzeum Czynu Powstańczego. Uczniowie wysłuchali opowiadań na temat historii Polski, zaborów, odzyskiwania niepodległości i walki o polskość. Wzięli udział w prezentacji słowno-muzycznej poświęconej powstaniom śląskim. We wszystkich klasach IV-VI przeprowadzone zostały lekcje na temat powstań śląskich oraz wyświetlono film edukacyjny.
Uczniowie klasy szóstej wzięli również udział w szkolnym konkursie historycznym śladami wielokulturowości w województwie opolskim pod hasłem "Powstania śląskie 1919, 1920, 1921" oraz wykonali plakaty związane z tematem.