DZIEŃ ZIEMNIAKA

Ziemniak zajmuje w naszej tradycji kulinarnej znaczące miejsce. Dlatego od wielu już lat w październiku a w tym roku w listopadzie organizujemy w szkole jego święto. Uczniowie mają za zadanie przygotować jak najbardziej oryginalne figurki, do zrobienia których wykorzystują oprócz ziemniaków różne warzywa. Ważne tego dnia są również rozgrywki międzyklasowe polegające na wykonaniu różnych zadań. Najprzyjemniejszą jednak częścią obchodów dnia ziemniaka jest jedzenie pieczonych w ognisku ziemniaków. Za udział w konkursach i wykonanie najbardziej pomysłowych stworków z ziemniaków i warzyw uczniowie otrzymali nagrody a zwycięskie klasy w konkursie grupowym pamiątkowe dyplomy. Nad właściwym przebiegiem konkursów i całą zabawą czuwały p. Możdżeń i p. Kondrowska.