ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada - Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Trzeci rozbiór trwał od 1775 aż do 1918 roku. Wtedy to, właśnie 11 listopada, Rada Regencyjna przekazała władzę nad wojskiem, Józefowi Piłsudskiemu. Piłsudski został Naczelnikiem Państwa i powstała II Rzeczpospolita.
10 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia, aby w ten sposób uczcić tak ważne dla Polaków wydarzenie. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Występy uczniów przeplatane były piosenkami patriotycznymi. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała p. M. Brandt. Dodatkowym elementem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości było przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, które uczniowie nosili w tym dniu.