Wycieczka do Wrocławia

15 czerwca uczniowie klas 4-5 byli na wycieczce we Wrocławiu. Odwiedziliśmy ogród botaniczny, katedrę i aquapark.

Wizyta w Juraparku

Zwiedzanie oczyszczalni w Antoniowie to dopiero początek naszej wycieczki, zakończyliśmy ją bardzo przyjemnie, podziwiając dinozaury w Krasiejowie - jeśli nie udało nam się zapamiętać nazw wszystkich dinozaurów (a było ich tam bardzo dużo) to jednego znają wszyscy - tyranozaurus rex. Tutaj jeszcze nie dotarliśmy do tyranozaura.

ekologia w gminie

W piątek 11 czerwca uczniowie klas 4-6 zwiedzili oczyszczalnię ścieków w Antoniowie, poznali cały proces oczyszczania - od przyjęcia zanieczyszczeń aż do odprowadzenia czystej już wody do Małej Panwi.

ZAWODY STRAŻACKIE

DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU

8 czerwca uczniowie rywalizowali między sobą w różnych kategoriach sportowych i walczyli o dyplomy i medale. Odbyły się nastepujące konkurencje: biegi przełajowe, biegi sztafetowe, skok w dal oraz mecze pilki nożnej. Wszyscy byli zwycięzcami - każdy wystartował w jakiejś konkurencji i ją ukończył;)

Poznajemy najbliższą okolicę

27 maja gościliśmy w szkole pana Jerzego Stasiaka, który opowiadał uczniom o faunie i florze Jeziora Turawskiego. W szczególności uczniowie poznali wiele gatunków ptaków, które można spotkać nad jeziorem. Najbardziej ciekawe były opowieści na temat obozów ornitologicznych, sposobach chwytania ptaków oraz wykonywania pomiarów i opisywania różnych gatunków. Uczniowie mogli obejrzeć kilka prezentacji multimedialnych zawierających wiele bardzo ciekawych zdjęć, nie tylko ptaków ale również: ptasich gniazd, owadów, motyli, pająków... Dzięki wizycie pana Jerzego uczniowie dowiedzieli się dużo interesujących rzeczy i postanowili uwieczniać na fotografiach wszystko co nas otacza... Czekamy na pierwsze zdjęcia dokumentacyjne ;)