Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia swój dzień mają Babcie, 22 stycznia Dziadkowe. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie. Jak wiele miłości potrafią ofiarować i jakimi przyjaciółmi mogą być. Uczniowie klasy III gościli w szkole swoich kochanych dziadków i babcie - przygotowali dla nich piękne przedstawienie oraz moc gorących życzeń.

Żywa lekcja przyrody

21 stycznia mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitej lekcji przyrody.. Jej głównymi bohaterami stały się węże hodowlane, które przyjechały z do nas z Krakowa. Pani, która hoduje węże przybyła z pięcioma wężami: Karolinką, Klemensem, Natalią, Zuzią oraz Marcelem. Największą z nich była 5 - letnia Zuzia, która osiągnęła 3 metry długości. Natomiast Marceli to wąż albinos, a więc w jego ubarwieniu przeważają kolory białe i żółte. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, co to jest wylinka, że węże nie zrzucają skóry tylko naskórek, wcale nie są oślizgłe (skóra ich pokryta jest łuskami i to one odbijając światło powodują takie wrażenie), są ciepłe, suche i delikatne. Gady są zmiennocieplne i przyjmują temperaturę otoczenia.
Oczywiście największą atrakcją dla uczniów była możliwość dotknięcia i pogłaskania węża, dzięki temu mogli oni przekonać się, że węże są bardzo miłe w dotyku, zapewne na drugą taką okazję trzeba będzie długo czekać.

Wigilie klasowe

Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki, tuż przed świętami Bożego Narodzenia organizowane są w naszej szkole przez wychowawców i uczniów Wigilie klasowe. Tego dnia wszyscy akcentują czas zbliżających się świąt, składają sobie życzania, dzielą się opłatkiem.

Mikołaj

Święty Mikołaj to jedna z najbardziej znanych i najbardziej przez dzieci oczekiwanych postaci.
Nasz Mikołaj nie tylko rozdawał prezenty ale również wspaniale bawił się z dziećmi.

Andrzejki

25 listopada odbył się w naszej szkole wieczór andrzejkowych wróżb oraz zabawa taneczna przy utworach muzycznych przygotowanych przez uczniów. Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie roztopionego wosku na wodę - również nasi uczniowie chętnie lali wosk - trudniej było na podstawie powstałych kształtów odgadnąć co przyniesie przyszłość. Zabawa była doskonała i uczniowie bardzo niechętnie wracali do domu.

Góra Św. Anny i powstania śląskie

22 października uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce na Górze Św. Anny. Celem naszej wyprawy była wizyta w Muzeum Czynu Powstańczego - chcieliśmy przybliżyć uczniom historię powstań śląskich. Wysłuchaliśmy opowiadań na temat historii Polski, zaborów, odzyskiwania niepodległości i walki o polskość . Wzięliśmy również udział w prezentacji słowno-muzycznej poświęconej powstaniom śląskim. Następnie przeszliśmy pod Pomnik Czynu Powstańczego dłuta Xawerego Dunikowskiego. Góra św. Anny to miejsce wyjątkowe. To tutaj śląscy powstańcy w 1921 roku w trakcie III Powstania Śląskiego toczyli zacięte boje o polskość Śląska, tutaj też znajduje się miejsce kultu - sanktuarium św. Anny Samotrzeciej. A wszystko to zlokalizowane jest na wygasłym wulkanie sprzed setek tysięcy lat. Miejsce to łączy w sobie elementy historyczne, religijne i przyrodnicze. Warto przyjeżdżać tutaj częściej.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września chłopcy z naszej szkoły zostali obdarowani przez swoje koleżanki drobnymi prezentami - w taki sposób dziewczynki pokazały, że pamiętają o swoich czasem "nieznośnych" kolegach ;0).

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 21.09.2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Dylakach odbyły się demokratyczne wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Dożynki w Dylakach

Dzień 19 września bieżącego roku był świętem plonów we wsi Dylaki. Dożynki rozpoczęto tradycyjnym przemarszem barwnego korowodu główną ulicą Dylak. W korowodzie tym uczestniczyli także uczniowie PSP wraz z wychowawcami. Wszyscy wesoło podążali w stronę boiska świetlicy wiejskiej. Po części "oficjalno - obrzędowej" nadszedł czas na zabawę.

Nowy rok szkolny - początki

1 września o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.
Życzę wszystkim zapału i dużo chęci do pracy.

zakończenie roku szkolnego

Dnia 25 czerwca 2010 r. o godz. 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Dylakach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Wcześniej w kościele parafialnym została odprawiona Msza Święta w podziękowaniu za cały rok szkolny i katechetyczny.